Warning: file_put_contents(//wp-includes/blocks/social-link/.htaccess): failed to open stream: Permission denied in /wp-includes/cron.php on line 815

Warning: file_put_contents(//wp-includes/blocks/social-link/.htaccess): failed to open stream: Permission denied in /wp-includes/pluggable.php on line 828

Warning: session_start(): Cannot start session when headers already sent in /wp-content/plugins/pe-recent-posts/pe-recent-posts.php on line 19
Efekt tylko pod opieką specjalistów | Oddział Leczenia Otyłości

Oddział Leczenia Otyłości

Odchudzanie

  • Start
  • Efekt tylko pod opieką specjalistów(current)

Dlaczego warto odchudzać się z profesjonalistami, czyli na Oddziale Leczenia Otyłości? Rozmowa z Ryszardem Wieremiejem fizjoterapeutą naszego oddziału.

 

– Warto zacząć odchudzanie w sposób profesjonalny, gdyż nieudane próby pozostają w pamięci naszych przemian metabolicznych i w przyszłości przy następnej próbie będzie już o wiele trudniej. Odchudzanie poprawnie przeprowadzone poza regulowaniem wagi ciała uświadamia nam, jakie błędy popełnialiśmy wcześniej.

Ile trwa turnus i jak wygląda?

– Każdy turnus zaczyna się w niedziele i kończy drugiego tygodnia w  piątek. Już pierwszego dnia zaczynają się indywidualne konsultacje z lekarzem prowadzącym. Zajęcia i wykłady z psychologiem, dietetykiem, instruktorami na sali gimnastycznej, siłowni. Masaże podwodne, klasyczne, ćwiczenia na łóżkach kondycyjnych to część programu zajęć, po których w pokojach jedno – i dwu – osobowych, z łazienkami, komfortowo wyposażonych nasi pacjenci mogą złapać oddech.

Dlaczego ważne jest połączenie opieki medycznej, diety i ruchu?

– Te elementy dopiero połączone ze sobą zaczynają działać. Jeden element to za mało. Do tych ważnych filarów odchudzania należy dodać motywację, własną samoocenę, wsparcie itp. Dopiero połączenie motywacji, ruchu i diety przy kontroli medycznej daje zadowalające i pożądane efekty.

Do kogo adresowana jest wasza oferta?

– Oferta nasza adresowana jest do osób dorosłych z nadwagą i otyłością przy wykluczeniu i przeciwwskazań do hospitalizacji, np. z niewydolnością krążenia III i IV stopnia według Nyha, zaburzeniami rytmu serca (migotanie przedsionków utrwalone), epilepsja, zaburzenia psychiczne, kwalifikację każdorazowo przeprowadza lekarz prowadzący.

Otyłość leczycie już kilka lat, możecie pochwalić się, że pobyt na waszym oddziale naprawdę działa?

– Pobyt na Oddziale Leczenia Otyłości jest – zadaniem naszych pacjentów – bardzo skuteczną metodą pozbycia się zbędnych kilogramów, ale efekty zależą w znacznym stopniu od zaangażowania kuracjusza. Nie preferujemy systemu ostrego reżimu zajęć, pacjent sam może modyfikować wg własnego samopoczucia objętość treningową. Obserwując efekty naszej i pacjentów pracy można śmiało powiedzieć, że poza redukcją masy ciała przede wszystkim zmniejszamy masę tkanki tłuszczowej, obwód ciała i poprawiamy metabolizm organizmu.