logo_szpital.png

ODDZIAŁ LECZENIA OTYŁOŚCI
Miejski Szpital Zespolony w Olsztynie

Efekt tylko pod opieką specjalistów

Dlaczego warto odchudzać się z profesjonalistami, czyli na Oddziale Leczenia Otyłości? Rozmowa z Ryszardem Wieremiejem fizjoterapeutą naszego oddziału.

- Warto zacząć odchudzanie w sposób profesjonalny, gdyż nieudane próby pozostają w pamięci naszych przemian metabolicznych i w przyszłości przy następnej próbie będzie już o wiele trudniej. Odchudzanie poprawnie przeprowadzone poza regulowaniem wagi ciała uświadamia nam, jakie błędy popełnialiśmy wcześniej.

Ile trwa turnus i jak wygląda?

- Każdy turnus zaczyna się w niedziele i kończy drugiego tygodnia w  piątek. Już pierwszego dnia zaczynają się indywidualne konsultacje z lekarzem prowadzącym. Zajęcia i wykłady z psychologiem, dietetykiem, instruktorami na sali gimnastycznej, siłowni. Masaże podwodne, klasyczne, ćwiczenia na łóżkach kondycyjnych to część programu zajęć, po których w pokojach jedno - i dwu - osobowych, z łazienkami, komfortowo wyposażonych nasi pacjenci mogą złapać oddech.

Dlaczego ważne jest połączenie opieki medycznej, diety i ruchu?

- Te elementy dopiero połączone ze sobą zaczynają działać. Jeden element to za mało. Do tych ważnych filarów odchudzania należy dodać motywację, własną samoocenę, wsparcie itp. Dopiero połączenie motywacji, ruchu i diety przy kontroli medycznej daje zadowalające i pożądane efekty.

Do kogo adresowana jest wasza oferta?

- Oferta nasza adresowana jest do osób dorosłych z nadwagą i otyłością przy wykluczeniu i przeciwwskazań do hospitalizacji, np. z niewydolnością krążenia III i IV stopnia według Nyha, kwalifikację każdorazowo przeprowadza lekarz prowadzący.

Otyłość leczycie już kilka lat, możecie pochwalić się, że pobyt na waszym oddziale naprawdę działa?

- Pobyt na Oddziale Leczenia Otyłości jest - zadaniem naszych pacjentów - bardzo skuteczną metodą pozbycia się zbędnych kilogramów, ale efekty zależą w znacznym stopniu od zaangażowania kuracjusza. Nie preferujemy systemu ostrego reżimu zajęć, pacjent sam może modyfikować wg własnego samopoczucia objętość treningową. Obserwując efekty naszej i pacjentów pracy można śmiało powiedzieć, że poza redukcją masy ciała przede wszystkim zmniejszamy masę tkanki tłuszczowej, obwód ciała i poprawiamy metabolizm organizmu.
DATY NAJBLIŻSZYCH DOSTĘPNYCH TURNUSÓW
 
10.09 - 22.09.2017 r.
24.09 - 6.10.2017 r.
8.10 - 20.10.2017 r.
5.11 - 17.11.2017 r.
19.11 - 1.12.2017 r
3.12 - 15.12.2017 r. 

wiecej.png

Dodatkowe informacje:

telefon_1.png

Oddział: (89) 678 66 61

Rezerwacje / Informacja

pon - pt;  8.00 - 15.00:

(89) 532 64 16
kom.: 608 316 784

olo@szpital.olsztyn.pl 

http://www.facebook.com/OddzialLeczeniaOtylosci

© 2012 - 2017 odchudzanie.szpital.olsztyn.pl wszelkie prawa zastrzeżone, realizacja SeoSoftware CMS